Yeni Mac Pro’lar satışa sunuluyor

mac_pro

Dünyanın birinci kullanıcılara sunulan en güçlü bilgisayarlarından biri olan Apple Mac Pro’ların yeni versiyonları bugünden itibaren Apple mağazalarındaki yerini aldı. Geride bıraktığımız yaz aylarında düzenlenmiş olan WWDC 2013 etkinliğinde tanıtılan Mac Pro, yeni tasarımı ile dikkatleri fazlasıyla üzerine çekerken birçok farklı teknik özellik seçeneğiyle de iyi bir kullanıcı kitlesine hükmedecek gibi görünüyor.

Amerika’da 2999 dolardan, Türkiye’de 7998 TL’den başlayan Mac Pro’lar, yüksek işlem gücüne sahip Intel Xeon işlemciye, minimum 12 GB 1866 MHz DDR3 Ram’e, 2 GB GDDR5 Ram’e sahip ikişer AMD FirePro ekran kartına sahip. Fiyat yükseldikçe bu sistemi daha da yükseltmek mümkün.

Tasarım, film, animasyon, üç boyut ve türevi birçok işlemde mükemmel hız sunmayı hedefleyen Mac Pro’ların çıkış tarihi Aralık ayı olarak gösteriliyordu. Yapılan açıklamaya göre 19 Aralık itibariyle Apple Online Store’larda satışına başlanacak. Ülkemizde de aynı gün itibariyle satışının başlanması bekleniyor. Fiyatı yüksek olmasına rağmen almak için birçok kullanıcının beklediğini de biliyoruz.

Mac Pro’ya o kadar para verdiniz aldınız diyelim. O zaman site bir kötü haberimiz var. Çünkü bu fiyata klavye ve fare dahil değil. Zaten monitörü ayrı almanız gerekiyor, zira sadece kasa satılıyor. Ancak içinden klavye ile mouse çıkmaması ilginç olmuş. Aslında amaç, Apple’ın klasik ürünlerinden öte bu sistemi kullananların daha yüksek hassasiyete ve konfora sahip klavye ve fare kullanmaları olduğu için tercih kullanıcılara bırakılmış.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş