Yeni nesil konsollar kapış kapış

konsol

Yeni nesil oyun konsollarının satışa çıkmasıyla birlikte büyük bir ilgi göreceği bekleniyordu. Ancak bu denli satış değerlerini yakalayıp tüm rezervleri boşaltacağını açıkçası kimse tahmin etmiyordu. Hem PlayStation 4 hem de Xbox One mükemmel satış değerleriyle halen üretime ve satışa devam etmekteler; hatta ikisi birden stok sıkıntısı yaşıyor. Oyuncuların mağdur bırakılmayacağı belirtilmişti ama bu sözlerini tutamadılar.

Fakat işler beklenildiği gibi olmadı. Hem PlayStation 4, hem de Xbox One stokları dünyanın büyük bir bölümünde daha piyasaya sürüldüğü gün tükendi. Ülkemizde bile 13 Aralık’ta satışa sunulan PlayStation 4 daha çıktığı gün tükendi ve cihaz karaborsada iki katı fiyatlardan satılmaya başlandı.

Dünyanın en büyük perakende sitelerinden Amazon, geçtiğimiz gün bir miktar daha PlayStation 4 ve Xbox One’u satışa sundu. Amazon’dan verilen bilgiye göre cihazlar satışa çıktığı andan itibaren 1 dakika içerisinde tam 1000’er adet PlayStation 4 ve Xbox One tüketilmiş.

Doğrusu yeni nesil konsollara olan bu talep ne zaman azalacak gerçekten merak konusu. Bu arada, ülkemizde şu anda stokları tükenen PlayStation 4’ün muhtemelen Ocak ayında tekrar satışa sunulacağını da sizlerle paylaşalım.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş