Yeni nesil konsollar ne kadar sattı?

konsol_yeni

Yeni nesil konsollar 2014’e girmeden önce satışa sunulmuştu. İki konsol da çok iyi satış değerleriyle birlikte piyasaya giriş yaptıktan sonra stoklara yetişemez hale kadar geldiler, ancak artık üretim konusunda rahat olduklarını söyleyebiliriz, hiç değilse Microsoft için. Çünkü Sony, PlayStation 4 satış değerlerini her geçen dönem artırmakta ve Xbox One ile PlayStation 4 arasındaki farkı açmakta. Peki yeni nesil konsollar ne kadar sattı? Microsoft cephesinden yapılan açıklamada ise 23 Ocak itibari ile Xbox One’ın tüm dünyada 3.9 milyon adet sattığı belirtildi. Sony ise PlayStation 4’ün 5.3 milyon sattığını göstermişti.

İki firmanın verdiği tarihler arasında yaklaşık olarak 15 günlük bir zaman dilimi olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda bile Xbox One’ın, PlayStation 4’ün satış rakamlarına yetişemeyeceğini söylemek mümkün.
PlayStation 4 ile Xbox One’ın satış rakamları arasında şu anda yaklaşık olarak 1.4 milyonluk bir fark bulunuyor. Yeni nesil konsolların çıkışının ardından 3 ay gibi bir zaman geçtiğini göz önüne aldığımızda ve PlayStation 4’ün, Xbox One’a oranla daha fazla stok sıkıntısı çektiğini düşündüğümüzde(Zira ülkemizde hala PlayStation 4 bulmak bir hayli güç), bu farkın son derece muazzam olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş