Korona virüs salgını sebebi ile birçok yer kapatılmıştı. Bu kapatılan yerlerden birisi de İstanbul’daki Apple mağazasıydı. Normalleşme döneminde ise kapatılmış olan mağaza tekrar açılacağını duyurdu. Pazartesi günü açılması planlanan Apple mağazasının açılma tarihi 8 Haziran.

İstanbul’da Zorlu ve Akasya alışveriş merkezlerinde bulunan Apple mağazası açılması ile birlikte covid-19 virüsü için tedbirlerini de almış bulunuyor. Sosyal mesafeyi uygulayacak olan Apple mağazası korona virüs için önlemlerini uygulayacak. Girişte ateş ölçümü, maskesiz girişin kabul edilmeyeceği yer teknolojik hizmetini sunmaya devam edecek. Covid-19 virüsü kapsamında mağazaya girişlerde içeriye sadece belli bir sayıda müşteri allımı sağlanacak. Bu sayede kalabalık oluşum engellenmiş olacak.

Korona Virüs Döneminde Apple Mağazasında İşleyiş

Sosyal mesafeye önem gösteren firma oluşturmuş olduğu Genius Bar’da servis ve destek vererek mağazadaki insan sayısı yönetme planı uygulanacak. Online üzerinden ürün satın almak isteyenlerin işlemleri ise yapılmaya yine devam edecek.

Belirli saatler arasında hizmetini sunacak olan Apple mağazası içeriye ise sınırlı kişi alacak. Akasya AVMde bulunan Apple mağazası saat 12:00’den 20:00’ye hizmet verecek. Zorlu AVMde olan Apple mağzası ise 10:00’dan 18:00’e kadar açık olacak.


0 Yorumlar