Elon Musk’ın ilk başta kendi kişisel merakı ile başlatmış olduğu uzay macerasını Crew Dragon kapsülünü uzaya göndererek ilgileri üstüne çekmişti. Elon Musk ABD’nin uzay konusundaki konumunu geri kazanmasını da sağlamıştır. SpaceX firmasını kuran Musk uzay ile alakalı faaliyetlerini bu firma ile gerçekleştiriyor.

Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi(NASA) ile birlikte SpaceX insanlı uçuşunu gerçekleştirdiler. Bu uçuşta kullanılan Falcon 9 roketinin Dragon kapsülü ucuna yerleştirilmişti. Kapsül manuel kullanıma gerek duyulmadı. Kapsülün otomatik olarak istasyona kilitlenmeyi başarıldı. İş adamı olan Elon Musk California merkezli SpaceX firmasının son altı yılını Crew Dragon kapsülü ile ilgilenerek harcadı. Bu kapsül bu süreçte inşa edildi ve test edildi.

Neden Bu Uçuş Önem Arz Ediyor

Uçuşun tamamlanması Amerika’nın uzun zaman sonra tekrar uzaya insan gönderimini yapabilmesini sağladığı için önemlidir. Dokuz yıl aradan sonra Amerika insanlı uzaya uçuşunu gerçekleştirebiliyor. Bu bilimsel gelişmeyi sağlayan Elon Musk ise Amerika halkının gözünde adeta Amerika’nın yeni kahramanı rolüne büründü.

15 Yıl İçin %0,64 Tarihi Kredi Faizi Fırsatı


0 Yorumlar