Her gün dünyada ve ülkemizde pek çok yenilik ve gelişme söz konusu oluyor. Hayatımızı kolaylaştıran gelişmeler pek çok açıdan pratik bir yaşam sağlıyor. Ülkemizde teknolojik olarak yerel gelişmeleri ve icatları ile dikkat çekici firmaların öncüsü olan ASELSAN her zaman olduğu gibi şimdi de alanında yapmış olduğu pek çok gelişme ile adından sıklıkla söz ettiriyor.

Elektrikli araçlar çağımızın en büyük icatları olarak biliniyor. Hiçbir şekilde çevreye zararı olmayan ve yenilenebilir enerjiden üretilen elektrikli araçlar ile oldukça temiz bir atmosfer hedefleniyor. ASELSAN ise elektrikli otomobil üretimi için çalışmalarına tam gaz devam ediyor.

2016 Yılında Tanıtılan Elektrikli Otobüsler

ASELSAN 2016 yılında tanıtımını gerçekleştirdiği araçlara pek çok yenilik ekledi. Genel olarak askeri araçlar ve askeri ekipman üretmesi ile bilinen ASELSAN, yeni nesil elektrikli otobüslerine belli bir takım yenilikler getirdi.

Bu yeniliklere göre araç içerisinde şarj takımı, şarj için batarya mekanizması, araç çekiş sistemi ve şebeke entegrasyonu gibi yenilikler söz konusu.


0 Yorumlar