Twitter kullanıcıları için sisteme yeni bir uygulama daha ekledi. Eklenen bu yeni uygulama ile twitter kullanıcıları retweetlerine ya da başka kullanıcılardan alıntılamış oldukları tweetlere artık fotoğraf, video ya da GIF ekleyebilecekler. Eski uygulamada bir kullanıcının tweeti retweetlemek istendiğinde tweeti olduğu gibi aktarmak durumunda olan kullanıcılar için bu özellik oldukça ilgi çekici olacağa benziyor. Çünkü retweetlerde artık paylaşımcının da görsel yorumları olabilecek.

Üstelik bir retweete herhangi bir görsel medya ya da GIF eklemek için yapılması gereken işlem de oldukça sade ve basit. Yalnızca retweet butonuna dokunmak ve ardından araç çubuğunuzdan bir fotoğraf ya da GIF simgesi seçmeniz yeterli olacak.

Tasarımda Ufak Değişikliklerle Yeni Twitter

Retweet yeniliğinin yanı sıra tasarımda da bir takım değişikliklere gidildi. Eski kullanımda alıntılanan, GIF veya fotoğraf aynı boyutta görünürken artık bu boyutlarda da değişikliğe gidildi. Yapılan yeni uygulama ile alıntılanan tweetler artık daha küçük görünecek. Böylelikle de içerik üreticilerinin paylaşmış olduğu paylaşımlar daha görünür hale gelebilecek.


0 Yorumlar