Siber alemde veri hırsızlığı sorunu her zaman gündemde. Quora, bilgisayar korsanlarının 100 milyon kullanıcısına ulaştığını açıkladı. Kullanıcılarına  e-posta adreslerine, kimlik bilgilerine ve daha birçok veriye ulaşan bilgisayar korsanları her geçen gün daha fazla kişiye ulaşıyor. Şirketler veri gizliliği için önlem almak konusunda çok çalışıyor.

Quora, iki yüz milyondan fazla ziyaretçisi olan bir site. Site yöneticileri veri hırsızlığının arama trafiğinin yoğunluğundan olabileceğini söylüyor. Sitenin kayıtlı kullanıcılarının büyük bir bölümünün verileri çalınmış durumda. Siber saldırılar günümüz şirketlerinin en büyük sorunlarından biri olmaya devam ediyor.

Veri Hırsızlığı Tespit Edildiğinde Açıklanmalı

Quora, veri hırsızlığını kamuoyuna duyurdu. Ancak tüm şirketler bunu yapmıyor.Şirket imajının zarar görmesini engellemek için siber saldırı kurbanı olduklarını ve müşterilerinin bilgilerinin çalındığını saklayabiliyorlar.

Siber saldırılar dev şirketleri de zor duruma sokuyor. Yakın zamanda siber saldırıya uğrayan dünya devi şirketlerden biri de Dell. Dell bu saldırının ardından tüm müşterilerinin şifrelerini sıfırlayarak önlem aldı. Siber saldırılar konusunda tüm şirketler önlem çalışmaları yürütüyor.

 

 

 

 

 


0 Yorumlar