Artık son zamanların trend telefonları 5G teknoloji özelliğindedir. Bu yeni teknoloji için hemen hemen her ülke alt yapısal olarak hazırlıklarını tamamlamamış olsalar bile, üretici pek çok firma yeni modellerini bu teknoloji dolayında üretiyor.

5G Destekli 8K TV Projesi ile Samsung

Akıllı telefon üretme konusunda bir dünya devi olan Samsung, Dünyada daha önce üretilmemiş olan 5G destekli 8K TV üretmek için yapmış olduğu hazırlıkları açıkladı. Açıklamaya göre SK Telecom ile bu konuda ortak olan Samsung, en yakın zamanda üretecekleri bu ürünleri piyasaya süreceklerini ifade etti. Son zamanlarda başlayan Huawei ile Samsung yarışı yüzünden Samsung bu konuda rekabete başlayacak gibi gözüküyor.

SAMSUNG 5G 8K TV’de Neler Var?

Samsung 5G destekli 8K TV içerisinde pek çok yenilik barındıracak. İşlemcisinde mevcut olan geniş bant aracılığıyla süper hızlı 5G aracılığıyla 8K kalitesindeki görüntüleri hızlıca yayınlayacak. Bahsi geçen bu yüksek bant genişliği, her programı (Netflix vs.) son sürat hız ile ve hiç beklemeksizin anında izleme keyfi sunacağı anlamına gelir.


0 Yorumlar