Son yıllarda başlatılan pek çok sosyal medya hareketinde durum gösteriyor ki özellikle ortaokul ve lise çağındaki genç erkek ve kızlar sosyal medyadan fazlasıyla etkileniyor. Durumu elbette kötüye kullanmayan gençlerde bulunuyor fakat yayın yapılan pek çok kanal sayesinde çocuklarınızın davranışları bir anda değişebilir.

Renkli bir hayata özenme, her yediğini içtiği paylaşma hatta ve hatta abartıya kaçarak cinsel içerikli paylaşımların dahi yapıldığı bu ortamlar genellikle kötü niyetli kişilerin işine geliyor. Özellikle de yaşı küçük çocukların sık sık tuzağa düşürülüp kötü şeylere mecbur bırakıldığı bu ortamların kullanımı maalesef yasaklanamıyor.

Ailelere fazlasıyla iş düşen bu durum için sık sık çocuğun takıldığı sanal ortamları kontrol etmekte fayda var. Pek çok uygulama sayesinde özel hayatın sıfıra indirgendiği ve küçük yaştaki kişilerin kötü amaçlara yöneldiği ortamlardan korunmak için telefon kullanımına bir sınır getirilebilir. Hele ki daha ilk okul çağındaki çocukların bu ortamlarda olmaması gerektiği bilincine çok geç olmadan varmak gerekir. Eğer duruma müdahale aileler tarafından yapılmazsa işin dönüşü olmayan yollara girmesi kaçınılmaz gibi duruyor.


0 Yorumlar