Telefon, tablet ve bilgisayar gibi cihazların yaygınlaşmaya başlamasının üzerine kullanıcılarının sayısı artmıştır. Son dönemde zamanının büyük bir kısmını telefonunda ya da sosyal medya hesabında geçirenlerin sayısı son derece fazladır. Bu durum ise telefon ya da teknolojik cihaz bağımlılığını da beraberinde getirir.

Teknolojik aletlerin zorlu ve kötü etkilerinden korunabilmek adına günlük telefon kullanımı sınırlandırılmalıdır. Kendimizi belirli bir süre sosyal medyadan ya da teknolojik cihazlardan uzak tutmak faydalı olacaktır. Özellikle gününün büyük bir kısmını oyun oynayarak geçirenlerin dikkatli hareket etmeleri önemlidir.

Uzun süre telefon, televizyon ya da oyun konsolu karşısında olmak vücut rahatsızlıklarının oluşmasına da neden olur. Hareketsiz kalan bel ve boyun kısmında kasılmalar meydana gelir. Aynı zamanda çok fazla telefon kullanması nedeniyle el kasları da ağrıyanların sayısı fazladır.

Benzer sorunları yaşamamak adına her gün belirli bir oranda telefon kullanmak faydalı olacaktır. Sosyal medyaya erişim süresini de azaltmak, uzun vadede bağımlı olmamak adına dikkat edilecek unsurlardan bir tanesidir.


0 Yorumlar